Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – IX TURNIEJ EKOLOGICZNY 2016

      IX TURNIEJ EKOLOGICZNY dla uczniów suskich szkół podstawowych  odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”.
     W dniu 17 maja 2016 r. do konkursu przystąpili uczniowie klas I – III suskich szkół podstawowych. Uczestnicy startowali w 3-osobowych zespołach. Łącznie w konkursie wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy wykazali się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną odpowiadając na pytania, rozwiązując krzyżówki i rebusy. Pomimo, że nie wszyscy mogli zostać zwycięzcami, humory wszystkim dopisywały, a uśmiechnięte buzie świadczyły o dobrej zabawie.
I miejsce zajął zespół z SP1 w składzie: Karolina Smolik, Anna Polak, Wiktor Hruby;
II miejsce zespół z SP2 w składzie: Julia Szczybura, Klaudia Śliwa, Piotr Lik;
III miejsce zespół z FSP2 w składzie: Aleksandra Pietrusa, Zofia Pająk, Łukasz Cygan.
     W dniu 18 maja 2016 r. do turnieju przystąpiło 12 uczniów klas IV – VI. Konkurs obejmował trzy rundy i trwał prawie 2 godziny.
W I rundzie uczestnicy prezentowali wcześniej przygotowane plakaty o tematyce związanej z hasłem turnieju. Oceniana była pomysłowość i wyobraźnia z zakresu przedstawianego tematu oraz estetyka i samodzielność wykonania prac.
W II rundzie uczniowie rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.
Dwie rundy wyłoniły 6 najlepszych uczestników, którzy przystąpili do rundy III.  Polegała ona na napisaniu listu do mieszkańców Ziemi o konieczności ochrony powierza.  W kategorii klas IV – VI
I miejsce zajęła Kinga Białończyk z SP2
II miejsce zajęła Oliwia Pająk z SP2
III miejsce zajęła Emilia Wojtyłko z ZS1.
     Podsumowanie Turnieju odbyło się w dniu 19 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2. W uroczystości wzięli udział: uczniowie biorący udział w konkursie, nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu oraz zaproszeni goście: Sekretarz Gminy – p. Tadeusz Woźniak,  Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska  – p. Magdalena Matysiak, Dyrektor Zespołu Szkół SP nr 1 i Gimnazjum – p. Krystyna Wajdzik.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas młodszych przypomniał nam po raz kolejny o konieczności ochrony środowiska. Krótka prezentacja multimedialna przedstawiła przebieg konkursu w poprzednich dniach. Po prezentacji nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu oraz wszystkim jego uczestnikom.
     Uroczystość zakończyło wręczenie podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Turnieju: Burmistrzowi Miasta – za ufundowanie nagród oraz nauczycielom – za organizację Turnieju.

Zapraszamy do galeriiIX Turniej ekologiczny

strzałka do góry