Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 i FSP2 – wycieczka k. misyjnego i artystycznego do Krakowa

      W dniu 13 maja 2017 r. – w sobotę – uczniowie zapisani do kółka misyjnego i artystycznego oraz chętni uczniowie wraz z opiekunami – p. H. Kubasiakiem, p. W. Habowską i p. M. Janiczak spotkali się o 5.30 rano na dworcu PKP w celu wyjazdu na wycieczkę do Krakowa.

Mimo, iż pora była bardzo wczesna to wszystkim dopisywały świetne humory.

Celem wycieczki było, w kolejności chronologicznej:

 • przyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach i tam uczestniczenie we mszy św., podziwianie panoramy Krakowa z wieży galerii widokowej mieszczącej się na poziomie +41,60 m i spacer wokół Bazyliki,
 • przejazd tramwajem do centrum Krakowa, gdzie czekały następne atrakcje:
  – zwiedzenie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius (wystawa instrumentów naukowych oraz wystawa rzeźby i malarstwa epoki średniowiecza, zabytkowe wnętrza, takie jak Libraria (biblioteka), Stuba communis (dawna jadalnia),Skarbiec, pokoje profesorskie, mieszkanie Jana Kantego, Aula zawierająca cenny zbiór malarstwa),
  – aktywny udział w wystawie interaktywnej UJ „Wszystko jest liczbą”, przybliżającej zagadnienia matematyczne,
  – wysłuchanie grającego zegara o godz. 11.00 na Dziedzińcu Collegium Maius. System komputerowy uruchamia pochód postaci historycznych związanych z dziejami Akademii Krakowskiej: pedel, królowa Jadwiga, król Władysław Jagiełło, św. Jan z Kęt, Hugon Kołłataj i rektor Stanisław ze Skalbmierza. Pochodowi towarzyszy motyw muzyki dworskiej (XVI wiek) i instrumentalna wersja pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur,
  – zwiedzenie Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej podczas dni otwartych oraz udział w koncercie zespołu Rock Miłosierdzia,
  – przerwa na posiłek w ulubionej przez uczniów restauracji …

    Wrażeń było wiele. Mimo wielu godzin na nogach, to w pociągu nie panowała cisza lecz dominował śmiech, sypały się ciekawe żarty ….

Nikt nawet nie zauważył jak po 12 godzinach znów byliśmy na dworcu PKP w Suchej Beskidzkiej, gdzie oczekiwali stęsknieni rodzice.

Zapraszamy do galerii: Kraków

strzałka do góry