Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      images2Dzień Edukacji Narodowej – jest to  polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 r.
Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teacher’s Day) pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października. W Polsce, od 1997 roku, 5 października również jest obchodzony Światowy Dzień Nauczyciela, przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego.

      Dzień Edukacji Narodowej 2016 wypada w piątek. Jednak w naszej szkole był uroczyście obchodzony 13 października 2016 r.

      Uczniowie klas II a i II b wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec regionalny, a wszystko to dla zebranej na sali społeczności szkolnej.Wiele ciepłych  i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.  Na zakończenie wręczyli  nauczycielom upominki, składając serdeczne życzenia.

       DEN to jedyna okazja  do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. I tak też było w naszej szkole. Z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Peć otrzymali je nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Serdeczne życzenie w tym szczególnym dniu na ręce Pani Dyrektor złożyła Rada Rodziców.

                                                                                  Zapraszamy do galerii: Dzień Edukacji Narodowej

      Oprócz uroczystego apelu odbyły się lekcje samorządowe. Rolę nauczycieli przejęli uczniowie. W bardzo profesjonalny sposób i z ogromnym zaangażowaniem przygotowali zajęcia dla wszystkich klas naszej szkoły.
Klasę 0 uczyli: Sandra Wojtyłko i Kacper Wybraniec; klasę I : Magdalena Jędzzejak, Magdalena Sikora i Aleksandra Kamińska; klasę II A: Kinga Leśniak i Emilia Świerkosz; 
klasę II B: Anna Pustułka i Julia Durmała; klasę III: Weronika Orędarz i Katarzyna Kozina; klasę IV: Zuzanna Kubasiak i Amelia Świerkosz, klasę V: Nikoletta Bachul, Anna Moskała i Klaudiusz Zawiła; klasę VI: Oliwia Pająk i Joanna Rzeźnikczak. Lekcje były bardzo pomysłowe i kolorowe. 

                                                                                 Zapraszamy do galeriiLekcje samorządowe

 

strzałka do góry