Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – DZIEŃ DZIECKA W WYPASIONEJ DOLINIE

                                               „Byliśmy w niebie…”

                … no prawie w niebie:)

 

     We wtorek 14 czerwca 2022 r. Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała z okazji Dnia Dziecka dla uczniów wszystkich klas wyprawę w podniebne przestrzenie. Autokarami spod szkoły pojechaliśmy do Zubrzycy do Wypasionej Doliny. Znajduje się tam fenomenalny park linowy oraz jeziorka z niewielkimi łódkami. Z tych ostatnich mogły –  pod okiem pracowników parku – korzystać maluchy. Samodzielne pływanie po niewielkich akwenach sprawiało im niesamowitą frajdę i wiele radości. Poza tym do ich dyspozycji była również dmuchana zjeżdżalnia i linowa przejażdżka.

     Starsi uczniowie natomiast dziarsko zaczęli przygotowywać się do pokonania przeszkód nadziemnych. Oczywiście wejście na podniebny tor musiało być poprzedzone szkoleniem z zakresu techniki pokonywania przeszkód, bezpieczeństwa i asekuracji wspinaczkowej. Po przebyciu w/w szkolenia dzieciaki ruszały by pokonać niełatwy szlak, a czasami również i samych siebie. Lęki i fobie dało się jakoś okiełznać.
Każdy – niezależnie od tego czy podjął wyzwanie, czy też obserwował zmagania innych z powierzchni naszej kochanej terra mater – mógł liczyć na krzepiący posiłek i coś „na ząb”.
Rodzice zadbali o to, aby dzieciaki mogły wsunąć  pyszną kiełbaskę z rożna, zjeść dowolną ilość popcornu, zajadać się robioną na miejscu watą cukrową, a to wszystko popić napojami.

   Droga Rado Rodziców – było bardzo sympatycznie, miło, syto i wesoło !

Uczniowie z całego serca dziękują za organizację imprezy przedstawicielom Rady Rodziców, w szczególności: p. Małgorzacie Adamek, p. Dorocie Basiura, p. Annie Rusin, p. Ewie Piwowarczyk, p. Sabinie Piasek, p. Magdalenie Śmietana, p. Magdalenie Błachut, p. Krystianowi Krzeszowiakowi i  p. Damianowi Basiura.

Zapraszamy do galerii: Wypasiona Dolina

 

 

strzałka do góry