Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- DZIEŃ DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 był długo oczekiwanym spotkaniem, zabawą, integracją. Na uczniów czekała moc atrakcji. Dzieci z  klas I – IV najpierw wybrały się wraz z wychowawcami do CKiF w Suchej Beskidzkiej na film, pt. „Feliks i ukryty skarb”. Po powrocie do szkoły nastąpił dalszy ciąg atrakcji –   wspólne gry i zabawy, a uczniowie kl. 4b dodatkowo zajadali pyszne pizzy przywiezione do szkoły.

Uczniowie klas starszych od kl. V – VIII Dzień Dziecka obchodzili 27 maja, kiedy to w godzinach popołudniowych uczestniczyli w seansach filmowych w salach lekcyjnych. Taki sposób spędzenia Dnia Dziecka zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego SP2 nie były w kinie, ale również spędziły Dzień Dziecka można rzec w sposób „bajeczny”, uczestnicząc w Balu Przebierańców. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe – zamieniły się w królewny, księżniczki, czarownice, biedronki, piratów, kucharzy…., pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal  przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 Czy dzieci dobrze się bawiły tego dnia? Obejrzyjcie zdjęcia i oceńcie sami.
                                                                                                                                                   Zapraszamy do galerii: Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA Z PARĄ PREZYDENCKĄ

Dwoje uczniów naszej szkoły:  Maja Klimasara (kl.IV b) i Jakub Klimasara (kl. VII b) należą na co dzień do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Maków Dolny.

W tym roku na zaproszenie Pary Prezydenckiej,  MDP wraz z innymi zaproszonymi dziećmi z Polski i Ukrainy, brały udział w akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydenckąi udały się do Warszawy by świętować Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim.

Na początku spotkania odbyło się wystąpienie Pierwszej Damy  oraz Prezydenta Andrzeja Dudy, którzy przywitali przybyłych gości. Po oficjalnej części nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach przedstawicieli różnych służb, formacji i instytucji ratowniczych oraz  mundurowych. Podczas wizyty dzieci i młodzież ćwiczyła zasady udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia, a także bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni oraz wykorzystywania numerów alarmowych.

Ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci.

Zapraszamy do galerii: Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim

strzałka do góry