Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2- CZYTAĆ KAŻDY MOŻE

     Już od października 2016 roku w naszej szkole jest realizowany program rozwoju zainteresowań czytelniczych uczniów klas I – VI wg autorskiego programu p. J. Harasimczyka, który m.in. w swoim programie pisze, iż książka nadal odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości dziecka. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje samorzutnie. Najpierw rodzice potem nauczyciele w procesie wychowania i nauczania realizują z różnym skutkiem ten proces.

     Nauczyciele klas 0 – III ruszyli pełną parą z realizacją tego programu. Budowane są u dzieci skojarzenia czytania z przyjemnością.
W szkole został założony kącik czytelniczy, w którym zgromadzono książeczki i bajeczki. Można je pożyczać do domu, jak również czytać na przerwach szkolnych w salach lekcyjnych, bibliotece i świetlicy szkolnej.
W salach lekcyjnych klas 0 – III utworzono biblioteki klasowe, by każdy mógł w czasie przerwy książki pooglądać i poczytać. Spotkania z książką odbywają się również na lekcjach. Wówczas nauczyciele czytają głośno fragmenty baśni H. Ch. Andersena.
W szkole ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej EKSPRES DWÓJKI wydawanej przez starszych kolegów, czyli Samorząd Uczniowski. Dzieci z zaciekawieniem przeglądają i czytają szkolne czasopismo.

    Dzięki książce i czasopismom dzieci wzbogacają słownictwo, ćwiczą technikę czytania i poszerzają wiadomości o otaczającym ich świecie.

Zapraszamy do galerii: czytać każdy może

 

strzałka do góry