SP2 BEZPIECZNE DZIECKO

Dnia 14 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się  finał akcji i konkursu plastycznego – „Bezpieczne dziecko”  i „BRD” .

Uczniowie wszystkich klas pierwszych na terenie miasta realizowali projekt  „Bezpieczne dziecko”który organizowany jest we współpracy z Komendą Miejskiej Policji oraz Radą Miasta Sucha Beskidzka.

Pierwszaki wykonały prace konkursowe o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze, w domu, w szkole, w lesie, na podwórku, placu zabaw.

Z każdej klasy I,  ze wszystkich szkół zostały wybrane trzy prace zasługujące na największe uznanie – łącznie 18 prac.

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”  przeznaczony był dla zainteresowanych uczniów klas II i III. Nagrodzono 3 prace plastyczne.

Wybór był trudny,  ponieważ kreatywni artyści wykonali piękne, ciekawe, pomysłowe i bogate w szczegóły rysunki. Prace te znalazły się na wystawie.

Laureaci konkursu BEZPIECZNE DZIECKO:

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Ł. Stańczyk, J. Lenart, P. Biskup, H. Wójciga, M. Stec, L. Pochopień, A. Błachut, O. Szpak, W. Wykręt.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 –  Mikołaj Legieć, Aneta Surmiak, Aleksandra Szklarczyk, Łukasz Rzepka, Nikola Mamcarz, Szymon Miklaszewski.

Z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 – Martyna Sarlej, Joanna Zawiła, Natalia Warta.

Laureaci konkursu BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM:

Ze Szkoły Podstawowej nr 1- A. Stachowska, K. Mosór.

Z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 – Kinga Sarlej.

Gratulujemy !

Autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Wszystkie pierwszaki otrzymały ołówki z pamiątkowym napisem – „Bezpieczne dziecko”.

Upominki ufundował Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

Klasa I A i IB ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawców  przygotowała w tym dniu uroczystą akademię. Tematyka apelu dotyczyła bezpieczeństwa i właściwego zachowania w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i życiu.

Na finał konkursu przybyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Urzędu Miasta, p. Dyrektor SP2, pierwszaki z suskich placówek, ich wychowawcy oraz finaliści konkursu BRD.

Wspólne spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii: Bezpieczne dziecko