Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – APEL Z OKAZJI XVII DNIA PAPIESKIEGO pod hasłem: „Idźmy Naprzód z Nadzieją”.

       images

       8 października przeżywaliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy Naprzód z Nadzieją”.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Każdego roku w Polsce od 17 lat, przeżywamy Dzień Papieski, który ma za zadanie przede wszystkim przybliżyć nam nauczanie papieża Polaka. Dzień ten jest dniem modlitwy za Kościół i za papieża, organizowane są koncerty i dzieła na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.
Nie ma jednego klucza do tajemnicy Jana Pawła II, ale bez wątpienia jednym z najważniejszych jest nadzieja. „Przekroczyć próg nadziei” – to tytuł encykliki Jana Pawła II. Nieprzypadkowo nadzieja kojarzy się z wędrowaniem do celu. Jak Abraham wędrował do Ziemi Obiecanej, tak każdy z nas wędruje do życia wiecznego z Bogiem.
Jan Paweł II był pielgrzymem na niespotykaną skalę. Odwiedził 129 krajów podczas 104 podróży, pokonując 1 247 613 kilometrów, co odpowiada ponad 30 okrążeniom Ziemi. W samych Włoszech odbył 146 wizyt.
„Ziemią Obiecaną” papieża był też człowiek. Szedł na jego spotkanie, aby go zapraszać do wspólnej wędrówki w stronę Boga, w stronę lepszego życia, w stronę nieba.
Nadzieja papieża to nie nastrój chwili. Jan Paweł II widział rzeczy takimi, jakie są w świetle wiary. Nadzieja nie polega na przymykaniu oczu na zło. Nadzieja to plan. Ufam Bogu, ale zarazem biorę się za bary ze swoim życiem, z problemami. Nie poddaję się negatywnym emocjom, zwłaszcza rozpaczy. Pytam, co mogę zrobić w danej sytuacji dziś i biorę się do działania.
Wierzący wie, że obecności zła towarzyszy obecność dobra, oraz łaski Bożej. Nie ma zła, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić większego dobra. Męka Chrystusa na krzyżu nadała cierpieniu zupełnie nowy sens. Cierpienie Chrystusa pochłania zło ogniem Jego miłości.

      Sługo Boży święty Janie Pawle Wielki! Potrzebujemy nadziei jak tlenu. Dusimy się
w świecie małych ambicji, pychy, poleganiu tylko na sobie.

W obliczu zła nieraz dopada nas rozpacz. Twoja biała sutanna, uśmiech, otwarte ramiona
i mądre słowa są dla nas źródłem nadziei. Prosimy, wspieraj nas w wędrówce przez doliny naszego życia. Pomóż zaufać nadziei płynącej
z krzyża i zmartwychwstania Chrystusa. Prowadź nas przed Święte Drzwi, za którymi czeka nas niebo.

Henryk Kubasiak

Zapraszamy do galerii: apel z okazji Dnia Papieskiego

strzałka do góry