SP2 – 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

flaga-polski-ruchomy-obrazek-0006

W dniu 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęto od wspólnego odśpiewania  Hymnu Państwowego. Uczniowie klasy VI przybliżyli całej społeczności szkolnej historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata.  Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne – ,,Rota’’ zaśpiewana przez uczennicę kl.7 Zuzannę Kubasiak oraz „Wolność” Marka Grechuty.

Po części artystycznej rozpoczął się konkurs pieśni patriotycznej. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VII. Każda klasa przygotowała jedną pieśń, którą zaprezentowała przed zgromadzoną publicznością. w Kategorii klas I – III wygrała klasa I, a w kategorii klas IV – VII – klasa V.

Zapraszamy do galerii: Narodowe Święto Niepodległości