Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – 14 października – Dzień Edukacji Narodowej

        W dniu 14 października 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jest to polskie święto państwowe – święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Popularnie zwane jest Dniem Nauczyciela.

     Uczniowie ubrani w strój apelowy przybyli do szkoły na godz. 8.00. Zadzwonił dzwonek – lekcje rozpoczęły się, ale nie tak jak zwykle. Były prowadzone nie przez nauczycieli, lecz wyjątkowo przez Samorząd Uczniowski. Nauczyciel oczywiście czuwał nad prawidłowym przebiegiem lekcji i bezpieczeństwem dzieci. Lekcje też były trochę inne, np. uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, pisali dyktanda z j. polskiego czy robili laurki dla nauczycieli.

    O godzinie 10.45 cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną. Przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka – pan Stanisław Lichosyt, dyrektor Zespołu Szkół – SP 1 i Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej – pani Krystyna Wajdzik, dyrektor Miejskiego Przedszkola Samorządowego – pani Izabela Juszczak, kierownik Centrum Administracji Szkół – pani Anna Śmietana, Rada Rodziców SP 2, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Pani dyrektor przywitała przybyłych gości. Następnie poprosiła o zabranie głosu pana Burmistrza, który złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia oraz wręczył nagrodę pani dyrektor M. Peć za zaangażowanie się w remont i inwestycje realizowane w szkole w minionym roku szkolnym. Następnie pani dyrektor odczytała list od pana Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, który m.in. powiedział: To dzień wdzięczności za trud wkładany codziennie przez nauczycieli w kształtowanie młodych ludzi. Jego ogrom w pełni doceniany jest przez wychowanków właściwie po latach…

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku nagrodę otrzymały – p. A. Drońska i p. U. Kubasiak oraz wyróżniający się pracownicy szkoły. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę drugą pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Trzebuniak. Były wiersze i piosenki, m.in. dzieci recytowały:

Dzisiaj Dzień Nauczyciela

więc raniutko, przed lekcjami,

cała klasa uśmiechnięta

dała kwiaty naszej pani….

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Na zakończenie wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i szanownym emerytom dzieci z klasy drugiej wręczyły pamiątkowe upominki. Nie zabrakło miłych słów, kwiatów i słodkiego prezentu od Rady Rodziców.

    Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz oprowadzeniem zaproszonych gości po świeżo odremontowanych pomieszczeniach szkolnych.

 

strzałka do góry