Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP – dzień babci i dziadka

      Dzień Babci przypada na 21 stycznia (czwartek), a  Dzień Dziadka przypada na 22 stycznia (piątek).

     W naszej szkole to święto obchodziliśmy już 14 stycznia 2016 r. z powodu zbliżających się ferii zimowych.

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku – „ Dzień Babci i Dziadka”.  W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty lub, gdy mieszkają z dala od swoich bliskich przesyłają pozdrowienia i życzenia. Jest za co dziękować naszym babciom i dziadkom. To właśnie dziadkowie otulają wnuki ciepłem i troską. Cierpliwie uczą najpierw samodzielności, potem wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są w każdej potrzebie.

       Z tej okazji wnukowie i wnuczki klas 0 – 3 postarali się, aby ich  dziadkowie w sposób wyjątkowy i niezapomniany spędzili u nas czas. 

Najdroższe Babcie! Ukochani Dziadkowie!

Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale…
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!

 

       Na wstępie przywitała wszystkich gości p. dyrektor M. Peć. Następnie uczniowie klasy 4 wraz z wych. p. A. Drońską przedstawiły dostojnym gościom Jasełka.

Gromkimi brawami babcie i dziadkowie podziękowali za występ.  Z sali gimnastycznej wnuki wraz dziadkami przeszli do poszczególnych klas, gdzie dzieci zaprezentowały piosenki oraz wierszyki i obdarowały ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

      Było to spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Wspaniała atmosfera przyczyniła się do umocnienia jeszcze większej więzi rodzinnej. Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci, zarówno dziadków jak i dzieci. 

Zapraszamy do galerii: Dzień Babci i Dziadka

strzałka do góry