Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP 2- BEZPIECZNE DZIECKO

 

         W dniu 29.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 obyło się podsumowanie konkursu pt. Bezpieczne Dziecko. Uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej realizowali ten projekt, który rokrocznie organizowany jest we współpracy z Komendą Miejską Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Radą Miasta Sucha Beskidzka.
         W projekcie brały udział dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta. Były to: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Filia Szkoły Podstawowej nr 2.

         Dzieci wykonały prace konkursowe o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze, w domu, szkole, na podwórku, a także na placu zabaw.

Z każdej klasy zostały wybrane trzy prace zasługujace na najwieksze uznanie. Wybór nie był łatwy ponieważ młodzi artyści wykonali bardzo kreatywnie, pomysłowo i strannie prace plastyczne. Autorzy rysunków podczas uroczystego apleu, który został przygotowany przez uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawcą, zostali nagrodzeni. Upominki ufundował Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

         Tematyka całego przedstawienia skupiona była wokół bezpieczeństwa. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. 

         Przybyli na finał konkursu przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji również przekazali uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczace właściwegoo zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

         Wspólne spotaknie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć z przedstawicielami Komendy Policji

Zapraszamy do galerii: Bezpieczne dziecko

strzałka do góry