Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 26 i 27 marca 2014 Szkołę Podstawowa nr 2 odwiedziły przedszkolaki.

W środę 26 marca gościliśmy dzieci z przedszkola „Bajkowe Ranczo”, a w czwartek z Miejskiego Przedszkola Samorządowego.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania szkoły. Dzieci odwiedziły Panią Dyrektor w jej gabinecie i zostały tam obdarowane upominkami.

Następnie wraz z paniami oprowadzającymi: Jolantą Kubieniec i Urszulą Kubasiak udały się do sali  komputerowej. Tam najpierw zaprezentowano film ukazujący najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Kolejnym punktem była lekcja matematyki dla najmłodszych z zastosowaniem tablicy interaktywnej. Dzieci entuzjastycznie udzielały odpowiedzi i aktywnie wzięły udział w tych zajęciach. Zdarzało się, że obliczenia dokonywane były w języku angielskim, ku wielkiemu zaskoczeniu część chłopców liczyła w języku japońskim ( zapewne umiejętność nabyta ba zajęciach karate).

Z sali komputerowej udaliśmy się do sal klas młodszych, gdzie przedszkolaki miały okazję usiąść w szkolnej ławce, zobaczyć książki i przybory szkolne uczniów, a także kredą na tablicy popisać się znajomością liter.

Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty w sali teatralnej. W programie były: recital Miłosza Szklarczyka na pianinie i klarnecie, prezentacja wierszy w wykonaniu finalistów szkolnego etapu konkursu recytatorskiego (wystąpiły: Oliwia Pająk, Zuzanna Kubasiak, Małgorzata Tatara, Kinga Białończyk, Ewelina Porzycka i Karolina Janiczak). Ogromny podziw wzbudził występ Antoniego Lenarta, który zaprezentował swoje umiejętności w układaniu kostki Rubika.

Dzieci opuściły progi naszej szkoły z uśmiechem na twarzach, otrzymały witaminowe lizaczki oraz  imienny certyfikat udziału w zajęciach otwartych dla przedszkolaków.

przedszkolaki 

strzałka do góry