Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – Programowanie Lego Spike

W październiku klasa 7 odbyła cykl lekcji informatyki, na których korzystała z pracowni Lego Spike zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pierwsze zajęcia uczniowie spędzili na zapoznaniu się z zestawem klocków oraz nauce programowania podstawowych elementów (matrycy świetlnej, silników, żyroskopu oraz czujnika kolorów). Kolejne lekcje zostały poświęcone budowie własnych modeli. Uczniowie pracując w parach mieli za zadanie złożyć według instrukcji dowolnie wybrany projekt. Kolejnym etapem pracy było napisanie programu zawierającego odpowiednie polecenia. Uczniowie chętnie pracowali, okazało się, że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, ale także świetną zabawą i nauką. 

 

Zapraszamy do galerii: „Lego Spike”

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

strzałka do góry