Filia SP2 – PLAC ZABAW

PLAC ZABAW – SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI

Obok budynku szkoły Filii SP2 w Suchej Beskidzkiej w miesiącu lipcu 2014 roku powstał plac zabaw. Stało się to za sprawą prężnie działającej Rady Rodziców oraz wsparcia finansowego ze strony Burmistrza Miasta Pana Stanisława Lichosyta.

Rada Rodziców wystąpiła z inicjatywą do rodziców uczniów o pomoc finansową w celu budowy placu zabaw. Pomysł został przyjęty przez rodziców z dużą aprobatą i zaangażowaniem. W celu uzyskania środków finansowych rodzice zorganizowali zabawy taneczne, loterie fantowe, kolędowanie. Dzięki hojności rodziców, uczestników zabaw i mieszkańców udało się zebrać kwotę 10.560,30 złotych. Pozostałe środki finansowe w kwocie 27.415,92 złotych zostały przekazane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta. Łączny koszt urządzenia placu wyniósł 37.976,22 zł brutto. Zakres prac obejmował budowę ogrodzenia, niweletę terenu oraz montaż urządzeń zabawowych. Na placu zabaw są huśtawki, karuzela, piaskownica, zjeżdżalnia, bujaki oraz wygodne ławeczki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa teren zabaw został ogrodzony a wszystkie urządzenia posiadają atesty i certyfikaty.

Plac zabaw dostarcza dzieciom wiele radości. Jest sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Zachęca do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu. Stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności, funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji. Jest okazją do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii.

Plac zabaw stał się miejscem integracji ze środowiskiem lokalnym, na którym spotykają się uczniowie szkoły i dzieci mieszkające na Błądzonce.

plac zabaw

Więcej zdjęć -> Galeria zdjęć – plac zabaw