PIKNIK RODZINNY

W dniu 19 września 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Piknik Rodzinny.

Organizatorami pikniku była Rada Rodziców.

Do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Nieocenioną rolę mieli rodzice uczniów, którzy aktywnie współpracowali przy przygotowaniach i przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia.

Celem imprezy środowiskowej była przede wszystkim integracja społeczności lokalnej, ale także wsparcie budowy szkolnego placu zabaw.

Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji: gry i zabawy sportowe, liczne konkursy dla dzieci, loterię fantową, quizy rodzinne, ciepły i zimny bufet oraz grilla.

Rada Rodziców perfekcyjnie dopracowała kulinarną stronę imprezy. Na deser w kawiarence szkolnej można było zakupić ciasta i babeczki upieczone przez mamy naszych uczniów, jak również pyszne naleśniki, gofry i popcorn, którego zapach unosił się po całej szkole. Była też okazja, jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z grilla.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi rzeczami, począwszy od maskotek, poprzez gry edukacyjne, piłki, książki … Swoje możliwości wokalne i taneczne dzieci mogły zaprezentować w konkursie talentów. Odbywały się także zawody sportowe,
w których brały udział całe rodziny. Rzut gumowcem, wyścig rodzinny, to niektóre z wielu konkursów sprawnościowych dla rodzin.
W ramach pikniku odbył się konkurs mody ekologicznej. Uczestnicy prezentowali stroje wykonane z różnorodnych odpadów. Wszystkie kreacje wzbudzały zachwyt widzów. Zwycięzcom wręczano nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów. Dla najmłodszych z klas 0 – III przewidziano również liczne konkursy, m.in. malowanie kota, szybkie jedzenie jabłka, mama czyta – dziecko rysuje i wiele innych. Sala zabaw też cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Przed godziną siedemnastą przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna Sucha Beskidzka – Błądzonka. Młodzi strażacy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego, wsiąść do pojazdu oraz porozmawiać ze strażakiem.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Nasza szkoła była pełna gwaru i wesołej zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.