Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Ostatni zajazd w klasie ósmej…

W dniu 29.10.2019 w Fili Szkoły Podstawowej nr 2 uczniowie klasy ósmej zorganizowali ucztę na, której przedstawiono szlacheckie zwyczaje na podstawie epopei „Pan Tadeusz” autorstwa naszego wieszcza, Adama Mickiewicza.

Na owo zgromadzenie przybyły uczennice i uczniowie naszej klasy w przebraniach mieszkańców i gości Soplicowa: Podkomorzy, Sędzia Soplica, Ksiądz Robak, Tadeusz Soplica, panna Zofija wraz z Telimeną, Hrabia, Wojski, spierający się o swe myśliwskie psy Asesor i Rejent, Gerwazy i Protazy oraz Major Płut i Kapitan Rykow jako przedstawiciele strony rosyjskiej.

Po odczytaniu przez każdego bohatera fragmentu dzieła zatańczyliśmy zgodnie ze staropolskim zwyczajem poloneza i tak oto zakończyliśmy ucztę.

 

I my tam z gośćmi byliśmy,
miód i wino piliśmy,
a cośmy widzieli i słyszeli
na fotografiach umieściliśmy.

Dawid i Mateusz z klasy VIII

strzałka do góry