Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

  

   

    W czwartek 10 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.
W tym roku dzień ten miał charakter misyjny z racji tego, że ojciec święty Franciszek ogłosił październik nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. W szkole gościliśmy dwóch misjonarzy z zakonu O.O. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej – O. Stanisława Smosnę i O. Ludwika Żołnierczyka, którzy opowiadali o pracy na misjach.  Misjonarze franciszkańscy pracują w takich krajach jak: Demokratyczna Republika Konga, Argentyna, Puerto Libertad, Ekwador, Sudan Południowy i Maroko. Ich praca polega głównie na głoszeniu tam Ewangelii, ale jak powiedział O. Stanisław, misjonarz właściwie jest dla tubylców wszystkim. Buduje szkołę, kaplice, kościoły, szpital, sprowadza leki, uczy zawodu i angażuje się na rzecz poprawy systemu edukacyjnego. Praca jest ciężka i czasem niebezpieczna, ale daje dużo satysfakcji i jest przede wszystkim  wypełnieniem woli Jezusa, który powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię.” Przez swoją tam obecność i pracę misjonarze realnie wpływają na poprawę warunków życia, przeciwdziałają ubóstwu, głodowi i chorobom, są tymi, dzięki którym miejscowa ludność odnajduje sens życia.

                                                                         Henryk Kubasiak

Zapraszamy do galerii: obchody Dnia Papieskiego 

 

                                                                                                    

strzałka do góry