Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Kalendarz uroczystości szkolnych w roku 2013/2014

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH W ROKU 2013/2014

MIESIĄC

UROCZYSTOŚCI, ŚWIĘTA, APELE

NAUCZYCIEL ODPOW.

KLASA PRZYG. APEL

WRZESIEŃ Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 W. Habowska kl.V
Sprzątanie świata L. Rączka wszystkie klasy
PAŹDZIERNIK

 

Dzień Nauczyciela B. Smolik kl.II
Ślubowanie klasy I E. Kępa kl.I
Dzień Papieski (ew. kwiecień -jan Paweł II Świętym) H. Kubasiak wg wyboru
Jubileusz (10 lecia) Kółka Regionalnego  B. Ryt kółko regionalne
LISTOPAD Narodowe Święto Niepodleglości J. Kubieniec kl.VI
zabawa andrzejkowa opiekun SU Samorząd szkolny
GRUDZIEŃ Św. Mikołaj A. Zajda, T. Trzop kl.0, III
kiermasz ozdób świątecznych B. Stanaszek kl.IV-VI
Boże Narodzenie, kolędowanie L. Rączka kl.IV
STYCZEŃ Zabawa karnawałowa Samorząd szkolny kl. IV – VI
Dzień Babci i Dziadka T. Trzop, wych.klas I-III kl.0-III
MARZEC Nasz Patron J. Harasimczyk wg wyboru
KWIECIEŃ Wielkanoc w naszej szkole H. Kubasiak wg wyboru
„Dni otwarte dla przedszkolaków” U. Kubasiak, J. Kubieniec kl. IV – VI
MAJ Konstytucja 3 Maja oraz Święto Flagi P. Michulec wg wyboru
Finał konkursu „Bezpieczne Dziecko” E. Kępa kl.I
CZERWIEC Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu A. Drońska, B. Kubieniec,  wg wyboru
Pożegnanie klas VI-tych W. Habowska kl.V
Zakończenie roku szkolnego M. Janiczak, B. Stanaszek wg wyboru

 

 

 

INFORMACJE O ZREALIZOWANYCH UROCZYSTOŚCIACH

  1. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Dzień dzisiejszy, to dla uczniów dzień szczególny. Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły.

Koniec wakacji, to dla uczniów czas, w którym zaczyna się wytężona praca, mająca przynieść dobre wyniki w nauczaniu.

Po dwumiesięcznej nieobecności z uśmiechem i radością uczniowie zostali powitani przez dyrekcję i grono pedagogiczne. O godzinie 8.00 zadzwonił pierwszy dzwonek. Rozpoczął się apel przygotowany przez kl.5, na którym to uczniowie tradycyjnie żegnali wakacje i witali nowy rok szkolny 2013/2014. Następnie dzieci wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Jutro już zacznie się dla uczniów i nauczycieli ciężka praca, której owoce można będzie ocenić na koniec roku. Więc drodzy uczniowie, nowy rok szkolny przed wami, dlatego pracujcie wytrwale bo ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa: „Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.

  Wioletta Habowska

 

  1. SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Sprzątanie Świata  – to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do tej kampanii.

W dniach 18 – 19 – 20 września 2013 r. przeprowadzono akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA pod hasłem: „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”. Podsumowanie akcji odbyło się w niedzielę 22 września 2013 r. o godzinie 14.00  na płycie Rynku w Suchej Beskidzkiej.

 

Lucyna Rączka

 

  1. ŚLUBOWANIE KLASY I

Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 22 października 2013 r., kiedy to 27 pierwszoklasistów miało swoje święto.

Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W tak ważnym dla pierwszaków dniu, do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich dzieci. Dzieci złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, po czym rozpoczęła się część artystyczna.

Dzieci śpiewał piosenki, recytowały wiersze, pięknie wygłaszały swoje role, czasami tak długie, że umiejętności recytatorskich i pamięci mógłby pozazdrościć niejeden starszy od nich uczeń. Wiedzę dzieci sprawdzała „ Wróżka” , która niespodziewanie pojawiła się na uroczystości, przebudzona z baśniowego snu.

Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Małgorzata Peć wielkim piórem pasowała 27 pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Pasowanie pierwszaków przebiegło w podniosłej i uroczystej atmosferze. Sami bohaterowie uroczystości byli weseli i zachowywali stosowną do powagi sytuacji postawę.

W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek – uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz różne prezenty. Po uroczystości ślubowania odbył się słodki poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców.

Elżbieta Kępa

  1. DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 11 października 2013 roku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej – czyli Dzień Nauczyciela i wszystkich pracowników naszej szkoły. Klasa II przygotowała część artystyczną. Wierszem i piosenką dzieci uczciły  ciężką pracę pani dyrektor, pedagogów i wszystkich pracowników obsługi. Świętujący otrzymali od uczniów klasy II skromne upominki – słodkie kwiatuszki i sowy z piernika. 

Barbara Smolik

 

  1. ANDRZEJKI

 

W piątek – dnia 29.11.2013 roku klasy młodsze zorganizowały w salach andrzejki. Nie obyło się bez muzyki , tańców i wróżb. Sprawdzano (oczywiście w żartach) imię przyszłego wybranka, lano wosk, obierano jabłka, by sprawdzić długość życia. Dzieci bardzo miło spędziły czas…

opiekun SU Barbara Kubieniec

 

  1. ŚW. MIKOŁAJ

Dnia 06.12.2013 roku święty Mikołaj odwiedził wszystkie grzeczne dzieci z naszej szkoły. Powitał je w sali teatralnej, a następnie udał się do poszczególnych klas rozdając dzieciom upominki. Radości nie było końca, wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów.

A. Zajda, T. Trzop

  1. BOŻE NARODZENIE

 

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. W tym roku 21 grudnia 2013 r. klasa IV  wraz z panią Lucyną Rączką przygotowała Jasełka. Czuć było wyjątkową, świąteczną atmosferę. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia, po czym klasy rozeszły się, by wziąć udział w Wigiliach klasowych.
Wesołych Świąt!

Lucyna Rączka

 

 

  1. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

 

Dnia 17 grudnia odbył się kiermasz ozdób świątecznych i słodkości. Kilka dni wcześniej uczniowie wszystkich klas 0 – VI przygotowali ozdoby na zajęciach techniki. Rodzice upiekli ciasta, ciasteczka i pierniki. Każda klasa wystawiła swoje stoisko ze „skarbami”. Szkołę  odwiedzili mieszkańcy Suchej Beskidzkiej i zakupili przygotowane towary.  W tym dniu odbył się też koncert kolęd uczniów, którzy grali na różnych instrumentach muzycznych.

 

Bożena Stanaszek

  1. ZABAWA KARNAWAŁOWA

Po feriach zimowych dzieci z klas 0- III uczestniczyły w balach karnawałowych. Dzieci miały na sobie oryginalne i pomysłowe stroje karnawałowe. Nie brakowało królów i księżniczek, czarownic i wróżek, piratów, smoków, kotów, królików, diabłów, żołnierzy, policjantów, strażaków, motyli…
Nauczyciele – wychowawcy z pomocą rodziców przygotowali poczęstunek i dekorację sal. Uczniowie tańczyli przy dźwiękach ulubionych piosenek, brali udział w grach, zabawach i konkursach. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

 

opiekun SU Barbara Kubieniec

 

 

 

strzałka do góry