Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2-NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

6 listopada 2014 r. w naszej szkole, odbyła się inscenizacja pod tytułem „Niepodległości i pamięć” z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie z klasy 6 pod kierunkiem pani W. Habowskiej.

                              W historii Polski, tak się składa,

                              Był kiedyś ponad wiek niewoli;

                              Jedenastego listopada

                              Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

                              I wtedy myśl powstała taka,

                              By przez szacunek dla przeszłości,

                              Ten dzień na zawsze dla Polaka,

                              pozostał Dniem Niepodległości.

Nie zabrakło wierszy patriotycznych i pieśni żołnierskich, m.in. „Roty”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Jak długo w sercach naszych” oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju.

W. Habowska

Zapraszamy do galerii: Narodowe Święto Niepodległości

strzałka do góry