Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

images2

Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

     11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Święto Niepodległości to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. 
   W Szkole Podstawowej nr 2 i jej Filii odbyły się uroczyste akademie  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach niewoli. 

    Inscenizacja słowno-muzyczna miała charakter niezwykłej lekcji polskiej historii, którą przeprowadzili  w obu placówkach uczniowie klas V i VI  pod kierunkiem pani Wioletty Habowskiej.
W Szkole Podstawowj nr 2 uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Następnie odśpiewano wspólnie  hymn państwowy. 

    Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze oraz wsparty był przez cały czas akademii prezentacją multimedialną.  W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawione zostały losy naszego kraju, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. 

Uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości kontynuowane będą w dniu rocznicy. 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem NNMP odprawiona zostanie uroczysta Msza dziękczynna za Ojczyznę.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zapraszamy do galerii: SP2 – akademia

Zapraszamy do galerii: FSP2- akademia

strzałka do góry