Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej z odwiedzinami w SP2

W dniu 19.09.2022 r. uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziła Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej. 

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z instrumentami i zachęcenie ich do rozpoczęcia muzycznej przygody w orkiestrze. Miejska Orkiestra Dęta działa nieprzerwanie od 2014 roku. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym miasta i regionu. Ich repertuar jest szeroki – począwszy od muzyki typowej dla orkiestr dętych, poprzez utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Uczniom prezentowane były instrumenty dęte, m.in. tuby, puzony, trąbki. Omawiano budowę instrumentu, zasadę wydobywania dźwięku a na zakończenie na każdym z instrumentów zagrano ciekawą, wpadającą w ucho melodię. 
Taka „żywa” lekcja muzyki na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do galerii: „żywa” lekcja muzyki

 

strzałka do góry