Laboratoria Przyszłości – co to takiego?

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości Filia Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki uzyskanym środkom finansowym do szkoły został zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia, umożliwiające uczniom naukę poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności. Zadaniem wyposażenia jest również wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym. Uczniowie będą korzystać z następującego sprzętu:

1. Drukarka 3D

2. Laptop multimedialny

3. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

4. Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

5. Kamera cyfrowa

6. Statyw

7. Mikroport. Zestaw mikrofonów nagłownych

8. Oświetlenie do realizacji nagrań. Lampa LED

9. Mikrofon kierunkowy

10. Gimbal ręczny

11. Aparat fotograficzny

12. Klocki LEGO Education SPIKE Prime

13. Klocki LEGO SPIKE Essential

14. Laminator

15. Kompletny zestaw nagłośnieniowy

16. Zestaw mikrofonów bezprzewodowych

17. Kolumna mobilna

Wyposażenie, które trafiło do szkoły jest dostępne dla uczniów na lekcjach każdego przedmiotu, ale też na zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań oraz wszelkich innych formach rozwijania umiejętności.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w poniższy link!

Zapraszamy do galerii: „Sprzęt”