KONKURSY 2013/2014

KONKURS RECYTATORSKI

6 marca 2014 r. w Filii SP2 w Suchej Beskidzkiej odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego. Uczniowie prezentowali fragment prozy i wiersz. Do następnego etapu zakwalifikowali się Dawid Braun, Mateusz Jach, Kamil Siwiec, Weronika Chrząszcz i Monika Krupa.

Eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiegodla szkół podstawowych odbyły się w zamku suskim 11 marca 2014r.

Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

• w kategorii: uczniowie klas I – III
    I miejsce  Oliwia Pająk – SP Nr 2 w Suchej B.
    II miejsce  Zuzanna Kubasiak – SP Nr 2 w Suchej B.
    III miejsce – Monika Krupa – Filia SP Nr 2 – Błądzonka
    wyróżnienia: Magdalena Jędrzejak, Weronika Chrząszcz, Kamil Siwiec.

• w kategorii: uczniowie klas IV – VI
    I miejsce  – Dawid BraunFilia SP Nr 2 – Błądzonka
    II miejsce  Małgorzata Tatara SP Nr 2   w Suchej B.
    III miejsce  Karolina Janiczak –  SP Nr 2 w Suchej B.
    wyróżnienia: Ewelina Porzycka; Mateusz Jach

zdj1

Uczeń Dawid Braun został  skierowany do udziału w finale powiatowego konkursu, który odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w Makowie Podhalańskim.

straz

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Młodzież Zapobiega Pożarom”

17 lutego 2014 r. w Filii SP2 w Suchej Beskidzkiej odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu m. in. popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, czy organizacji ochrony przeciwpożarowej. Turniej zorganizowała p. Barbara Bańdura, która przygotowała materiały do nauki dla uczniów, opracowała testy i oceniła prace uczniów. W turnieju uczestniczyło 16 uczniów. Do następnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Weronika Gołuszka – miejsce I, Łukasz Spyrka – miejsce II oraz Michał Hajdyła – miejsce III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 27 lutego 2014 r. w OSP Błądzonka, gdzie nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych:  II miejsce  zajął  Łukasz Spyrka  a  III miejsce  zajęła  Weronika Gołuszka.

ksiazka

SZKOLNY DRUŻYNOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY

30 maja 2013 r. odbył się turniej matematyczny. Uczniowie klasy V i VI utworzyli pięć grup rywalizujących ze sobą.

Drużyna I

Wiktoria Rupniewska -Chowaniec

Łukasz Gołuszka

Karolina Gołuszka

Drużyny rozwiązywały krzyżówki matematyczne, zadania z zapałkami, szyfry, testy i inne. W wyniku tego turneju wyłoniono najlepszą drużynę w składzie: Weronika Gołuszka, Klaudia Czarny, Aleksandra Grzesiura i Oliwia Gąsiorowska. Każda drużyna otrzymała dyplom i słodycze.

MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO

Szkolny etap Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014 odbył się 23października. W konkursie wzięły udział trzy uczennice klasy VI, t.j. Barbara Czernecka, Paulina Dyrcz i Klaudia Czarny. Nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu była p. L. Rączka.

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Eliminacje szkolne Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych odbyły się zgodnie z regulaminem i harmonogramem konkursu w dniu 18 października 2013 r. o godz. 13.00. Do konkursu zgłosiło się 9 uczniów: Weronika Gołuszka, Katarzyna Knapczyk, Kamil Kapuśnik, Tomasz Pietrusa, Klaudia Czarny, Barbara Czernecka, Piotr Szczygieł, Julia Kurek i Bożena Wicherek. Uczniowie pracowali 75minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. B. Bańdura.