Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 – KOLĘDOWANIE Z ANNĄ WYSZKONI

       W dniu 28 grudnia 2018 roku w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej odbyła się charytatywna impreza – Kolędowanie z Anną Wyszkoni.

    W świątecznej scenerii suskiego kościoła licznie zebrani najpierw wysłuchali koncertu kolęd zaprezentowanego przez zespół dziecięcy „Mała Ziemia Suska”. Dzieci wyśpiewały tradycyjne kolędy babiogórskie – „Niechże będzie pochwalony”, „Zoń owiecki zoń”, „Z tamtej strony dworka”, „Tyci Mały” oraz „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”. Białe głosy dzieci zatrzęsły murami kościoła. „Małej Ziemi Suskiej” przygrywała Kapela dziecięca ze skrzypcami i dudami.
Dzieci oraz ich opiekunowie Pani Bernadeta Ryt, Pan Stanisław Kubasiak otrzymali gromkie brawa.

     W kolejnej części koncertu wystąpiła Kasia Cyganik, Bartłomiej Cyganik, Paweł Cyganik, rodzeństwo, które łączy nie tylko więź braterska ale również wielka miłość i pasja do muzyki. Bartłomiej grał na basie, Paweł na gitarze, Kasia – studentka Akademii Muzycznej w Katowicach śpiewała.
Zaprezentowane przez nich kolędy, w szczególności kolęda „Dla nieobecnych” poruszyły serce każdego słuchacza. Publiczność podczas owacji nie kryła łez wzruszenia.

    Główną gwiazdą suskiego kolędowania była Anna Maria Wyszkoni, polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka.

Ania Wyszkoni wystąpiła ze swoim zespołem. W czasie koncertu wokalistka zaprezentowała kolędy ze swojego nowego albumu – KOLĘDY WIELKIE. Do wszystkich zebranych ze sceny popłynęły kolędy m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Wielkie nieba”, „Od nieba do nieba”, „Mój anioł”, „Kolęda dla Ojca świętego”, „Cicha noc”. Ania Wyszkoni zaśpiewała również kilka własnych utworów tj. „Wiem, że jesteś tam”, „Prywatna Madonna”, „Biegnij przed siebie”.

Brawami na stojąco zebrani dziękowali Annie Wyszkoni za wspaniały koncert – koncert pełen ciepła i wzruszeń. Był Bis i wspólne kolędowanie.

       Organizator – Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej podziękowała wszystkim, którzy wspomogli i wspierali przygotowanie koncertu.
Szczególne podziękowania złożono na ręce Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Pana Stanisława Lichosyta, który objął koncert Patronatem Honorowym oraz wspierał licznymi działaniami organizację uroczystości.

Podziękowano Proboszczowi Suskiej Parafii ks. Wiesławowi Popielarczykowi, dyrektorowi MOK Zamek Panu Grzegorzowi Wysmołkowi, dyrektorowi szkoły Pani Małgorzacie Peć, sponsorom oraz wszystkim, którzy wykupili „przysłowiowa cegiełkę”.

Nie zabrakło podziękowań dla ks. Stanisława Migiel, który był autorem i wykonawcą oprawy świetlnej, dla strażaków i służby kościelnej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem.

    Zorganizowana impreza miała charakter charytatywny – pozyskane środki finansowe Rada Rodziców przeznaczy na doposażenie szkolnej sali zabaw. 

Zapraszamy do galerii: koncert kolęd

strzałka do góry