KLASA V

W dniu 10. 10.2013 r. klasa V udała się na wycieczkę do Wadowic. Celem wycieczki było: przedstawienie teatralne „W Pustyni  i  w puszczy”  w Domu Kultury, następnie  lekcje  warsztatowe w Muzeum Miejskim na temat: „Wspomnienie niebieskiego mundurka”. Warsztaty wprowadzają w tajniki przedwojennej szkoły. Zapoznają uczestników z ówczesnym programem nauczania i z przedwojennymi metodami wychowawczymi. Podczas zajęć można obejrzeć przedwojenne podręczniki, sprawdzić swoje umiejętności w sztuce kaligrafii oraz wykonać proste zabawki. W wadowickim, przedwojennym gimnazjum uczono greki i łaciny, dlatego uczniowie na warsztatach doskonalą pamięć, ćwicząc  m. in. wymowę łacińskich maksym. przybliżenie uczniom życia i działalności kapłańskiej, a także związku papieża  z Wadowicami. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji: „Skarb mojego życia” w Muzeum – Domu rodzinnym Ojca Św. Jana Pawła II. Na koniec, nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na krótką modlitwę oraz obejrzenie kaplicy chrztu, kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kaplicy papieskiej z relikwiami bł. Jana Pawła II.

Dzień był pełen wrażeń. Wszyscy byli zadowoleni i na pewno długo nie zapomną tego wyjazdu.

W. Habowska