Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy III i IV pod kierunkiem p. J. Trzebuniak i I. Wojtanowskiej. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

W progu szkoły zawitali wyjątkowi goście: bardzo licznie przybyły rodziny uczniów oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Krystian Krzeszowiak, Radny Miasta Sucha Beskidzka p. Adam Leśniak, kierownik CUW  p. Beata Gołuszka, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły.

Pani dyrektor Małgorzata Peć złożyła wszystkim świąteczne życzenia i wraz z nimi zaproszeni goście otrzymali bożonarodzeniowe stroiki, a nauczyciele oraz pracownicy szkoły – ręcznie robione aniołki. Dopełnieniem uroczystości było wspólne połamanie się opłatkiem.

Przed i po jasełkach można było zakupić ciasta na kiermaszu wypieków świątecznych oraz dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Nie obyło się też bez świątecznej kawiarenki i żywej szopki z owieczkami.

Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii: Jasełka