Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

       W dniu 20. 12. 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 16.00 rozpoczęły się Jasełka bożonarodzeniowe. Na sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka p. Stanisław Lichosyt, przewodniczący Rady Miasta p. Krystian Krzeszowiak, Radny Miasta p. Adam Leśniak, proboszcz parafii NNMP w Suchej Beskidzkiej ks. Wiesław Popielarczyk, kierownik CUW p. Barbara Gołuszka, emerytowani nauczyciele, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna, uczniowie i rodzice.

p_6_0_3_603-thickbox_default-Palka-Swieta-Rodzina

          Pani dyrektor Małgorzata Peć przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów klasy 4a i 4b. W sali gimnastycznej zapanował magiczny półmrok. Oświetlona była tylko scena ze stajenką. Aby wprowadzić w świąteczny nastrój, przedstawienie rozpoczęła solowym występem Aleksandra Szklarczyk, śpiewając „…Gwiazdo leć, kolędo leć misterium niech się dzieje! Dziś święta noc i wielka moc nadciąga do Betlejem …”. W ten sposób publiczność została zaproszona do obejrzenia inscenizacji „Święta noc”.
Narodzenie Jezusa ma miejsce w ściśle określonym czasie historycznym, za panowania Cezara Augusta. Podróż Maryi i Józefa z Nazaretu do Betlejem, szukanie miejsca na noc, narodziny Jezusa, przybycie pasterzy, Trzech Królów …. to wszystko  przeplatane było pięknymi kolędami w wykonaniu chóru aniołów.

pobrane

         W drugiej części programu rozpoczął się świąteczny koncert kolęd. 
Życzenia kierowane były do poszczególnych gości –  Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka p. Stanisława Lichosyta, przewodniczącego Rady Miasta p. Krystiana Krzeszowiaka, Radnego Miasta p. Adama Leśniaka, proboszcza parafii NNMP w Suchej Beskidzkiej ks. Wiesława Popielarczyka, pani dyrektor Małgorzaty Peć, kierownika CUW p. Barbary Gołuszka, emerytowanych nauczycieli, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Do życzeń dołączona była kolęda i stroik świąteczny. 

Uroczystość zakończyła się dzieleniem się opłatkiem i składaniem życzeń.

Kiedy Boże Narodzenie nadchodzi, przesłać życzenia się godzi. Przyjmijcie zatem z rąk naszych, garść życzeń najlepszych zdrowia, spokoju, radości, a w Nowym Roku – olbrzymiego rogu obfitości.

          Przed i po jasełkach można było zakupić ciasto na kiermaszu wypieków świątecznych czy piękne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była żywa szopka – dwie małe owieczki cieszące się ogromnym zainteresowaniem.

Zapraszamy do galerii: jasełka

strzałka do góry