Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2- „żywa” fotografia”

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. klasa 7 na lekcjach plastyki rozpoczęła realizację tematu, pt. Fotografia.  Uczniowie po zapoznaniu się z terminami dt. fotografii przeszli do działań praktycznych.
Aby uzyskać naprawdę fajny efekt, fotograf powinien nie tylko posiadać podstawową wiedzę, ale powinien żonglować oraz bawić się przedmiotami, z którymi „na oko” nie da się nic zrobić. Dlatego bardzo ważna jest jedna z cech fotografa – kreatywność. Posiadając pomysł można osiągnąć bardzo wiele. Zwłaszcza kiedy zdjęcie kierowane jest w stronę świadomości i wrażliwości widza. I tak też zadziało się w klasie siódmej.
Uczniowie wykorzystując aparat fotograficzny ze szkolnego programu Laboratoria Przyszłości zorganizowali sesję zdjęciową. Ustalili wcześniej, jaki będzie temat. Jedna uczennica odtworzyła scenę z obrazu Łupaszko Żołnierze Wyklęci, a pozostali uczniowie po zgromadzeniu strojów i rekwizytów zorganizowali świąteczną sesję zdjęciową.

Zapraszamy do galerii: żywa fotografia

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

strzałka do góry