Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2- zabawa andrzejkowa

    pobrane (1)      Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

       I tak oto w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Jako pierwsze bawiły się dzieci z klas młodszych, a uczniowie klas starszych 4 – 6 – popołudniu. Główną atrakcją były oczywiście wróżby andrzejkowe. Każde dziecko miało możliwość  poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z  „przymrużeniem oka”.

     Podczas zabawy uczniowie spożyli poczęstunek przygotowany przez przybyłych na zabawę rodziców.
Cała zabawa była więc pełna atrakcji oraz przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze.
     Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Zapraszamy do galerii: Zabawa andrzejkowa 

strzałka do góry