Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – Z WIZYTĄ W Europejskim Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie

    W dniu 10 czerwca 2017 r. uczniowie klas I – III odwiedzili Europejskie Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie – zachwycająco „magiczny świat bajek”. 

   Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczenia wystawy „Bajkowy Świat”, uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Mała Syrenka”, spacerowali po przepięknym „zaczarowanym ogrodzie” i aktywnie spędzali czas na placu zabaw. Po krainie marzeń i snów oprowadzały dzieci bajkowe postacie. I tak zwiedzanie rozpoczęło się w Bajkowym Przedpokoju, z którego Mysią Dziurką przechodziło się do Garderoby Czarów i na Ptasi Taras. Na Dworcu Koziołka Matołka uczniowie wsiedli do pociągu, którym odbyli niezwykłą podróż podwodną, podniebną a nawet kosmiczną. Odwiedzenie Czarodziejskiego Ogrodu pełnego Elfów i niezwykłych roślin pobudziło wyobraźnię i przeniosło w świat fantazji i marzeń. Po pokonaniu Skały Strachu udało się dotrzeć do Skarbnicy Bajek, gdzie w szklanych kulach można było zobaczyć bohaterów polskich i zagranicznych baśni i bajek. Można było również posłuchać wybranej bajki. Uczniowie oglądnęli także film „O Koziołku Matołku” i rozwiązali zagadki dotyczące wybranych bajek.

   Wędrówka po „Bajkowym Świecie” była niezwykłą przygodą, pełna zaskakujących przygód, dźwięków, barw, była to wielka interaktywna przygoda i wspaniała zabawa. 

     Ta wspaniała wycieczka została sfinansowana przez Radę Rodziców, z okazji Dnia Dziecka.

Zapraszamy do galerii  Z wizytą w Pacanowie

strzałka do góry