Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 -XII MIEJSKI TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

XII MIEJSKI TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

W dniach 14 – 15 maja 2019 r. w Filii Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się XII Miejski Turniej Ekologiczny pod hasłem: „Każdy z nas niech dba o las”. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Filii Szkoły Podstawowej nr 2. Rozgrywki podzielone były na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas I – III, uczniowie klasy IV – VIII. W każdej ze szkół wcześniej odbyły się eliminacje szkolne.

Dnia 14 maja 2019 roku udział w turnieju wzięli uczniowie klas I – III. Dzieci rywalizowały w trzech pięcioosobowych zespołach. Po zaliczeniu dziesięciu konkurencji z wiedzy ogólnej oraz umiejętności zręcznościowej konkurs ten wygrała drużyna SP2 , drugie miejsce zajęła drużyna SP1, a trzecie miejsce drużyna z Filii SP2. Konkurs okazał się dobrą zabawą, sprawdzianem wiedzy, ale też mile spędzonym czasem ze słodkim dodatkiem. Dnia 15 maja 2019r.  udział w turnieju wzięli uczniowie klas IV – VII.
W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Uczniowie w czasie konkursu wykazali się szeroką wiedzą ekologiczną oraz dużą świadomością potrzeby ochrony środowiska. Najlepsi uczestnicy to:

1 miejsce – Wojciech Droński – SP2

2 miejsce – Magdalena Szwarc – Filia SP2

3 miejsce – Oliwia Pająk – SP2

Dnia 16.05.2019 r. odbyło się  podsumowanie XII Turnieju Ekologicznego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka – Pan Stanisław Lichosyt, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Pani Edyta Mykietyńska, Dyrektor SP1 – Pani Krystyna Wajdzik, Dyrektor SP2 – Pani Małgorzata Peć oraz wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunami i klasami. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie ekologiczne pt. „ Królewna Przyroda i Ekoskrzaty” przygotowane przez uczniów Filii Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Pani Iwony Bucały. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Po wręczeniu nagród odbył się quiz przyrodniczy dla dzieci przygotowany przez Nadleśnictwo Sucha Beskidzka i Babiogórski Park Narodowy.

Zapraszamy do galerii – TURNIEJ EKOLOGICZNY

strzałka do góry