Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – wycieczka klasy III

25 listopada 2015 r. uczniowie z klasy III wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Na powierzchni kopalni przywitał nas przewodnik i zaprosił do wspólnego wędrowania po solnych korytarzach. Po pokonaniu schodów rozpoczęła się wspaniała przygoda. Przewodnik opowiedział nam o Skarbniku – duchu, który pilnuje kopalni. Potem Weronika przeczytała list od Skarbnika zapisany wierszem. Z tego co zrozumieliśmy, musieliśmy iść za jego wskazówkami, aby go znaleźć. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie, unikalne solne rzeźby i wypatrywaliśmy Skarbnika. I tak w komorze Kazimierza Wielkiego ukazała nam się Skarbnik z siwą brodą i w długim, zielonym płaszczu. Duch kopalni wymyślił dla nas konkurs na toczenie podłużnych solnych brył. Zabawa była przednia. Poznaliśmy również legendę o księżnej Kindze, zobaczyliśmy piękną kaplicę św. Kingi i ponownie spotkaliśmy się ze Skarbnikiem, a nasza Kinga zasiadła na tronie i otrzymała pierścień. Wędrówka skończyła się słodkim poczęstunkiem i pamiątkowym dyplomem. Na powierzchnię kopalni wywiozła nas winda. Wycieczka była bardzo udana i pełna atrakcji.

wych. Iwona Bucała

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Wycieczka klasy III – Wieliczka

strzałka do góry