Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – WYCIECZKA KLASY III DO KOMENDY POWIATOWEJ PSP W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

       W dniu 26 kwietnia 2016 r. uczniowie kl. III z wychowawczynią udali się do Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.
Głównym celem wycieczki był udział w programie edukacyjnym dla bezpieczeństwa OGNIK. Podczas wizyty w Komendzie uczniowie dowiedzieli się czym jest prąd, do jakich tragedii może doprowadzić nieostrożne obchodzenie się z nim. Poznali również inne przyczyny powstawania pożarów oraz jakie zagrożenia powoduje tlenek węgla zwany czadem. Przypomniane zostały także numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy w razie potrzeby. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne, a mianowicie ewakuacja z zadymionego pomieszczenia i zdobywanie sprawności strażaka. Uczniowie zobaczyli również stanowisko kierowania działaniami ratowniczymi i obejrzeli z bliska wozy bojowe, ich wyposażenie służące do gaszenia pożarów i niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, umundurowania, przebywanie w wozie strażackim i quadzie ratowniczym. Po zdobyciu certyfikatu udziału w programie uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenia i umiejętności wrócili do szkoły, a chłopcy deklarowali, że jak dorosną to na pewno zostaną strażakami.

Wychowawca Iwona Bucała

Zapraszamy do galerii: PSP Sucha Beskidzka

strzałka do góry