Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

SP2 I FSP2 -WYCIECZKA DO WADOWIC

Dawno, dawno temu za górami za lasami …chcielibyśmy rozpocząć opowieść, ale nie. Dziś będzie inaczej.

We wtorek 18 października 2016r.w Wadowicach w Centrum Kultury uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym pt.,, Baśnie Braci Grimm”. Dzieci miały okazję do przeżycia fantastycznego widowiska. Aktorzy w barwnych strojach i przy nastrojowej muzyce zaprezentowali duże umiejętności i talent sceniczny. Przenieśli nas do świata baśni o ,,Śpiącej Królewnie” ,,Czerwonym Kapturku”, ,,Żabim Królu” oraz ,,Wilku i siedmiu koźlątkach”.

Dowiedzieliśmy się, że w świecie tych baśni panowało zwykle prawo moralne: dobro i przezorność zwyciężała z niegodziwością. Morał z baśni płynął taki, żeby zawsze słuchać mamy, być uczciwym i dotrzymywać danego słowa, pomagać w potrzebie i nie ufać obcym.

Po tych przejmujących wrażeniach przenieśliśmy się do świata realnego gdzie znakomicie bawiliśmy się w FADOLANDII. Otóż wszystko, co dobre szybko się kończy to też musieliśmy wrócić do swoich obowiązków.

Zapraszamy do galerii.

strzałka do góry