Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – WYCIECZKA DO PLANETARIUM W CHORZOWIE

 

   W dniu 10 VI 2016 r. uczniowie z klasy III z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie i do kina w Oświęcimiu.
Celem wycieczki do Planetarium było poszerzenie wiadomości o Wszechświecie i Układzie Słonecznym. Uczniowie uczestniczyli w seansie dla dzieci „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. W czasie seansu Planetarium zamieniło się w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek udali się w fascynującą podróż w Kosmos. Ich pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym był sam Mikołaj Kopernik. Dzieci z okien statku kosmicznego oglądały Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczyły zderzenia z planetoidą. Po długiej podróży dotarły do komety. Wrażenia były niesamowite, gdy przy pomocy aparatury projekcyjnej umieszczonej pod 23 metrową kopułą, przy zgaszonych światłach, kopuła zamieniła się w półkolisty ekran sztucznego nieba.
Oprócz tych zajęć cała grupa uczniów zwiedziła Obserwatorium Astronomiczne z największa w Polsce lunetą o 30-centymetrowym obiektywie i 750-krotnym powiększeniu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do kina, gdzie zobaczyliśmy film w 3 D pt. „Angry Birds”. Głównym bohaterem filmu jest Czerwony, osierocony ptak z krzaczastymi brwiami. I to właśnie przez te brwi ptak był szykanowany przez rówieśników. Mieszka na ślicznej wyspie ptaków i nie jest specjalnie lubiany. Pewnego dnia sielankowa kraina ma gości, zielone świnie, które przysporzą jej mieszkańcom wiele kłopotów. Film kończy się happy endem,  a Czerwony zostaje ulubionym mieszkańcem wyspy ptaków.
Po seansie filmowym udaliśmy się do domu.
Wycieczka była bardzo udana i na pewno na długo zostanie w pamięci.

Zapraszamy do galerii: Planetarium

strzałka do góry