Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – Wycieczka do Krakowa kl. V i VI

    Zbliżający się koniec roku szkolnego to również czas wycieczek klasowych, będących swego rodzaju nagrodą dla uczniów, za cały rok ciężkiej pracy. W tym roku uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcą i p. Abigail Bukowską (j. ang) mieli nie lada zadanie do wykonania – udali się do Krakowa i zostali zamknięci w tzw. escape room’ie. Na czym polega ta gra? Otóż, uczniowie pracując w 4 – osobowej grupie mieli 60 minut, aby wydostać się z pokoju. Żeby tego dokonać musieli rozwiązać szereg zagadek, zarówno logicznych jak i zręcznościowych, dostrzec ukryte znaki, wiązać fakty, oraz wykazać się sprytem i cierpliwością. Pokoje nosiły różne nazwy i były to: Nuklearna Pułapka, Skarb Inków, Planeta Małp, Ekspedycja na Marsa i Tajemnicza Komnata. Czy im się udało? O to zapytajcie ich samych;) Po zakończonej grze był szybki obiad, ponieważ czekała na nich już kolejna atrakcja – pobyt w Parku Ogrodzieniec. Tam odwiedziliśmy Dom Legend i Strachów- unikatową atrakcję turystyczna na skalę całego kraju. Przechodząc przez wrota tego obiektu, przenieśliśmy się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Zwiedziliśmy również Park Miniatur oraz Park Doświadczeń Fizycznych, w którym znajdowało się 35 urządzeń przedstawiających podstawowe prawa fizyki. Wycieczkę zakończyliśmy zjazdem na torze saneczkowym oraz pamiątkowymi zdjęciami. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii: wycieczka

strzałka do góry