Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – wycieczka do Krakowa kl.II i III

     W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II i III z wychowawcami  wybrali się do Teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie, pt. „Kto pocieszy pechowego nosorożca”.
Główny bohater spektaklu Nosorożec wymarzył sobie, że będzie latać i uparcie dążył do spełnienia postawionego celu. Jego przyjaciele pomagali mu w realizacji tego marzenia, ale jak się później okazało z mizernym efektem. Sam Nosorożec był nie lada atrakcją, urzekał i podbijał serca widzów. Prawdziwych rozmiarów lalka chodziła po scenie, poruszała paszczą, ogonkiem, ruszała oczami, uszami i do złudzenia przypominała żywego zwierzaka. Piękne piosenki, interesujące obrazy świetlne i gra aktorów to dodatkowe atrakcje przedstawienia, które przyciągały uwagę młodych widzów i wywoływały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.
Po przedstawieniu uczniowie uczestniczyli w Sekretach Sceny. Aktor – przewodnik oprowadzał po Teatrze, przybliżał świat teatru lalek i masek oraz historię Groteski. Uczył jak animować lalkami i pokazywał teatralne rekwizyty. Uczniowie mogli poprzymierzać maski i wcielić się w rolę aktorów. Zabawa była przednia a wrażenia niezapomniane.

Zapraszamy do galerii: w teatrze

strzałka do góry