Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

30 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Po pokonaniu krętych schodów i zejściu w głąb kopalni oczą ukazały się wspaniałe solne korytarze. Wędrując z przewodnikiem piękną turystyczną trasą można było poznać historię zabytkowej kopalni sięgającą czasów średniowiecza. Dowiedzieć się o tradycji i obyczajach wielickich górników, wysłuchać legendy o księżnej Kindze oraz podziwiać wspaniałe solne groty, kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami i przepiękne żyrandole. Największe wrażenie wywarła kaplica Świętej Kingi. Ogromną frajdą były również zabawy w sali zabaw i przejażdżka windą na powierzchnię kopalni. Zakupione pamiątki, zdjęcia oraz zdobyta wiedzą będą przypominały o wizycie w Kopalni Soli w Wieliczce. 

Zapraszamy do galerii Kopalnia Soli w Wieliczce

strzałka do góry