Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2- WYCIECZKA DO BOCHNI

W dniu 28.03.2017r. odbyła się wycieczka autokarowa klasy II i III Filii Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie pojechali tam wraz ze swoimi wychowawczyniami, rodzicami i młodszym rodzeństwem. Celem wyjazdu był udział w programie edukacyjnym „Śladami pracy górnika”.

Zwiedzanie kopalni miało charakter „podróży w czasie”. Multimedialna podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Następnie uczniowie „spotkali się” z polskimi królami, żupnikami genuańskimi, a także duchem Cystersa. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała na temat sposobów dawnej techniki wydobywczej, o dawnych narzędziach i urządzeniach górniczych. Dzieci przemierzały kopalniane korytarze i poznawały historię wydobycia soli, a o trudach górniczego fachu opowiadał im sam średniowieczny górnik. W czasie wędrówki pani przewodnik znajdowała dla nas wskazówki w postaci różnych rysunków. „Mali odkrywcy” brali udział także w zajęciach plastycznych – wykonanie czapek górniczych – i sportowo – rekreacyjnych.

Wycieczka pozwoliła dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej, specyficzny nastrój przeniósł wszystkich zwiedzających w odległe stulecia i dostarczył niezwykłych wrażeń estetycznych, a podziemna ekspozycja multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter ciekawej podróży w czasie.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bezpiecznie i w doskonałych humorach.

Zapraszamy do galerii Wycieczka do Bochni

strzałka do góry