Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – WYCIECZKA DO APILANDII

     Dnia 26.03 2019r. Klasy 0-III z Filii Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej wyruszyły na wycieczkę do Centrum Interaktywnego„Apilandia”, które znajduje się w Kleczy Dolnej / k. Wadowic.

     Gdy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami dotarli na miejsce, zostali podzieleni na dwie grupy:

Klasy 0-I udały się do podziemi, gdzie zostały zapoznane ze znaczeniem i rolą pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla roślin i zwierząt. Przedstawiona została także rola pszczelarza w opiece nad pszczołami. Ukazane zostały również możliwości działań, jakie może podjąć każdy, kto chce pomóc pszczołom. Drugi etap zwiedzania podziemi to barwne obrazy i pokazy multimedialne, dzięki którym poznaliśmy sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim. Przybliżono nam też pracę pszczoły miodnej i zapoznano z tajnikami powstawania miodu.

Druga grupa uczniów z klas II-III w tym czasie uczestniczyła w warsztatach „Magia świec z wosku”, które polegały na własnoręcznym wykonywaniu świec z wosku pszczelego. Odbyła się także degustacja miodów naturalnych przy pomocy interaktywnego koła oraz poznaliśmy właściwości prozdrowotne miodów i produktów pszczelich. Następnie grupy „wymieniły się” zajęciami. Po zakończeniu zwiedzania Centrum Interaktywnego „Apilandia” uczniowie skorzystali z ofert sklepu z pamiątkami, gdzie można było znaleźć gadżety i zabawki pszczelarskie. Rodzice oraz nauczyciele z kolei skorzystali ze sklepu z kosmetykami miodowymi, różnymi rodzajami miodów i świec.

     Na koniec wszyscy zaopatrzyli się w pyszne miodowe słodycze, m.in. czekolady, batony, krówki i lizaki. W dobrych humorach i po pysznej degustacji wyruszyliśmy z powrotem do Suchej Beskidzkiej.

Zapraszamy do galerii   

strzałka do góry