FSP2 – SZKOLNE ELIMINACJE POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W nieco pochmurny, ale ocieplony światłem lampy i świec, piątkowy poranek 4 marca, spotkali się w naszej szkole miłośnicy poetyckiego żywego słowa – panie z jury: Iwona Bucała, Teresa Bielczyńska oraz uczestnicy konkursu recytatorskiego  uczniowie klas IV-VI.

Zaprezentowane utwory oddają fascynacje literackie recytatorów. Znalazła się tu literacka klasyka: Brzechwa, Kubiak, Lewis, Mickiewicz, Przybora, Tuwim, ale także współcześni pisarze, cieszący się uznaniem młodych czytelników: Beręsewicz, Delahaye, Kasdepke, Maleszka, Małkowski, Walliams.

Tematyka utworów laureatów poetyckich zmagań była różnorodna: wampiryczne klimaty pojawiły się w prezentacji

Mateusza Jacha („Komar, niewielkie licho”) – I miejsce.

Że nie chce być dorosły, przekonywał

Dawid Braun („Nie będę dorosły”) – miejsce II.

Zainteresował nas także losami pewnej starszej pani z powieści „Babcia- rabuś”.

Ola Banaś- III miejsce

przedstawiła historię Martynki ze znanej serii francuskiego autora.

Zwierzęce – w tym zawsze modny, smoczy- motywy przewijały się w prezentacjach wyróżnionych uczniów, Victorii Torini, Dawida Jacha i Emilki Nieckuli.

Specjalną nagrodę przyznała też publiczność!
Wybrańcem widzów został Dawid Braun z klasy VI.

Mateusz, Dawid i Ola będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym 10 marca w MOK- Zamek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy ich w przyszłym roku!

Gratulujemy i życzymy powodzenia zwycięzcom!

images3

Zapraszamy do galerii: konkurs recytatorski