Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – Pokaz węży

W czwartek, 10 grudnia 2015r. w sali gimnastycznej Filii Szkoły Podstawowej Nr 2 w Suchej Beskidzkiej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły, gdzie odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Jej głównymi bohaterami były węże.

Gady te należą do kręgowców typowo lądowych. Dowiedzieliśmy się, że uniezależniły się od wody poprzez jajorodność i wytwory naskórka. Rogowe tarczki i łuski nie tylko chronią te zwierzęta, ale pomagają im również w poruszaniu się. Skóra węży jest sucha i ciepła. Łuski odbijając światło i dlatego skóra wygląda jak mokra. Gady te są zmiennocieplne, co oznacza, że przyjmują temperaturę otoczenia. Węże żywią się przede wszystkim myszami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne rodzaje węży oraz zrzucone ich naskórki. Wykazali się niezwykłą odwagą, gdyż chętnie dotykali i głaskali węże. Lekcja wzbudziła ciekawość uczniów światem tych tajemniczych zwierząt.

Galeria Pokaz węży

strzałka do góry