Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – PIKNIK RODZINNY

Dla Was, Kochani Rodzice!

Witamy na pikniku rodzinnym!

  Tegoroczny piknik w Filii Szkoły Podstawowej nr 2 na Błądzonce został zorganizowany z okazji Dnia Rodzica w dniu 19 czerwca. Choć wszystkim tego niedzielnego popołudnia doskwierał upał, sala OSP pękała w szwach.
    Uroczystość otworzyła pani dyrektor Małgorzata Peć, zachęcając zgromadzonych do rodzinnej zabawy. A było w czym wybierać!
  Pierwszym punktem programu było przedstawienie przez uczniów kl. IV-VI „Kopciuszka „na motywach śpiewogry Jana Brzechwy. Warto podkreślić, że uczniowie byli współautorami scenariusza. Po przedstawieniu wykonawcy tak uzasadnili wybór sztuki: „Wybraliśmy tę baśń, bo…jest to tak naprawdę opowieść o życiu takim, jakie jest, o ludziach, którzy, choć zmieniają się czasy, wciąż mają takie same marzenia, potrzebę doświadczania dobroci, życzliwości i miłości, która przezwycięża wszelkie zło.” Wspaniała gra młodych aktorów, piękna scenografia, kostiumy- to wszystko sprawiło, że długo oklaskiwano spektakl i proszono o bis!
   Potem zrobiło się nieco liryczniej- nadszedł czas życzeń, które zgodnie z propozycjami poszczególnych klas dzieci złożyły swoim Kochanym Rodzicom. Przyjęli oni także od swoich pociech tradycyjne „Sto lat” i drobne, własnoręcznie wykonane upominki.

  Wzruszeniom nie było końca!

   Następnie zachęcono młodszych uczestników pikniku do udziału w grach i zabawach, a w trakcie całej imprezy można było wziąć -indywidualnie lub familijnie- udział w konkursie plastycznym „Moja rodzina”.
Podczas muzycznego koncertu młodych artystów z naszej szkoły, którzy z wielkim przejęciem zaprezentowali wybrane utwory, udało się wszystkim nieco zregenerować nadwątlone siły, bo czekała ich spora dawka ruchu i emocji! Kolejną atrakcją okazała się bowiem ZUMBA – uwielbiana przez amatorów gorących rytmów!
  „A tak bawiliśmy się w czasie Dnia Brytyjskiego w naszej szkole”- zapowiedziano kolejny punkt programu. Przeprowadzony został także rodzinny quiz.
  W trakcie pikniku miało miejsce miłe wydarzenie – Rada Rodziców, dziękując za całoroczną pracę, złożyła pani wicedyrektor, Elżbiecie Palarskiej, życzenia imieninowe, a wszyscy odśpiewali gromkie „Sto lat”.
  Pamiętacie, jak zakończył się ubiegłoroczny piknik? Tak, to był kojący prysznic po upalnym dniu od naszych dzielnych gospodarzy! Tym razem poprzestali na pokazie swoich umiejętności strażackich, który cieszył się ogromnym powodzeniem u najmłodszych.
   W czasie imprezy serwowano kiełbaski z grilla i zimne napoje, goście zostali również podjęci pysznymi ciastami domowego wypieku, z których słyną panie z Rady Rodziców.
  Jak zawsze to wspólne spotkanie dzieci, rodziców, dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego stało się okazją do zaprezentowania talentów młodszych jego uczestników oraz integracji, wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy i serdecznej rozmowy.

   Powtórzmy te emocje za rok!

Zapraszamy do galerii: piknik rodzinny

strzałka do góry