FSP2- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap gminny rozstrzygnięty

Dnia 01 marca 2022 roku w FSP2 odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej : „Młodzież zapobiega pożarom”.

Jury po dokonaniu oceny prac wyłoniło uczestników eliminacji miejskich.

•  w kategorii klas 1- 4:

– Bartosz Kubielas

– Wojciech Szwarc

– Szymon Wysmołek

• w kategorii klas 5 – 8:

– Patrycja Basiura

-Wiktoria Cieślicka

– Dawid Działowy

Dnia 10 marca 2022 roku w  remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka – Błądzonka spotkali się uczniowie suskich szkół podstawowych, którzy mimo, że nie są strażakami, to o tej profesji wiedzą dużo. Jednostka była gospodarzem zorganizowanego przez miasto gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczniowie rozwiązywali test z pytaniami z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy i historii pożarnictwa.

Zwycięscy w poszczególnych grupach:

•  w kategorii klas 1 – 4:

2 miejsce –  Wojciech Szwarc z klasy 4

3 miejsce – Bartosz Kubielas z klasy 4

•  w kategorii klas 5 – 8:

2 miejsce – Wiktoria Cieślicka

Uczniowie w czasie turnieju obejrzeli sprzęt jakim dysponują druhowie OSP Sucha Beskidzka – Błądzonka. Obejrzeli samochód strażacki, który jednostka pozyskała półtora roku temu.

Wszystkim uczniom gratulujemy