Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – nowy rok szkolny 2018/2019 z nowym boiskiem szkolnym

     1

     „Nowy rok szkolny w Filii Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczynamy, jak zwykle w naszej szkole, bardzo aktywnie. Bez żadnej rozgrzewki znaleźliśmy się na szkolnym boisku! Dotąd było to właściwie podwórko o aspiracjach obiektu sportowego, dziś tego wspaniałego miejsca może nam pozazdrościć niejedna szkoła!

Za nami wakacje pełne sportowych wydarzeń:

– nieudane dla naszej reprezentacji, a tym samym dla nas, kibiców, występy na Mundialu,

– za to z Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Polacy przywieźli 12 medali, w tym 7 złotych krążków!

„TRENING CZYNI MISTRZA” – wszyscy znamy tę sentencję. Ale wspaniałe kariery sportowe często zaczynają się na takich właśnie obiektach jak ten, tym cenniejszy będzie on dla nas.
O dobrodziejstwach płynących z uprawiania sportu nikogo nie trzeba przekonywać. Ruch przekłada się w sposób pozytywny na inne dziedziny naszego życia: daje fizyczną i psychiczną krzepę, hart ciała i ducha!

     A teraz najważniejsza część naszego spotkania. W imieniu całej społeczności uczniowskiej naszej – już ośmioklasowej szkoły pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi, Radzie Miejskiej, wszystkim, którzy przyczynili się do powstania boiska ze wspaniałą bezpieczną, tartanową nawierzchnią, za umożliwienie nam rozwijania pasji i za stałe wychodzenie naprzeciw naszym potrzebom, które rosną wraz z nami.
Wiadomo, małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy!

A więc: do biegu, gotowi, start!”

Tak dziękowali uczniowie naszej szkoły w dniu oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego boiska w dniu 3 września 2018 r. w czasie rozpoczęcia roku szkolnego.

      Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor M. Peć, witając zgromadzonych na uroczystości, między innymi burmistrza, pana Stanisława Lichosyta, przewodniczącego Rady Miasta, pana Bogusława Ćwiękałę oraz przedstawiciela rady, pana Janusza Siwca, a także ks. proboszcza, Wiesława Popielarczyka, kierownik CUW, panią Beatę Gołuszkę, Radę Rodziców i całą społeczność szkolną i dziękując za realizację tej kosztownej, a jakże potrzebnej inwestycji.

Do szlachetnej idei uprawiania sportu i prowadzenia czynnego, a tym samym zdrowego trybu życia odnieśli się wszyscy przemawiający goście. Także ks. proboszcz, który zabrał głos po uroczystym poświęceniu boiska i przecięciu wstęgi.

        Na koniec akademii sprawy organizacyjne przedstawiła pani dyrektor M. Peć, zaś gospodarz szkoły, pani kierownik Elżbieta Palarska zaprosiła gości do środka, a uczniów i rodziców na spotkania z wychowawcami.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć – tak świętowaliśmy tego dnia!

                                                                                                                                      T. Bielczyńska

              3  2    5  7

strzałka do góry