Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO

16 listopada 2017 r. uczniowie Filii Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w lekcji przyrody na żywo. Tematem spotkania były jaszczurki. Uczniowie mieli możliwość oglądać i dotykać okazy  żyjące w Polsce jak i wybrane okazy egzotyczne  z różnych zakątków świata. Prowadzący w sposób bardzo przystępny i zrozumiały odpowiedział na wiele pytań m.in. dlaczego jaszczurki uwielbiają wygrzewać się na słońcu, która z jaszczurek: jest największa/najmniejsza, czy można spotkać jaszczurkę o trzech oczach lub bez nóg, dlaczego czasem odrzucają ogon, jak komunikują się, czy są dla nas zagrożeniem, czy możemy hodować je w domu i wiele innych. Prezentowane jaszczurki: Agama górska, Gekon orzęsiony, Waran stepowy, Gekon ulikowskiego, Jaszczurka perłowa, Żółtopuzik bałkański. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył uczniom pozytywnych emocji i rozbudził ciekawość do świata zwierząt. Była to doskonała okazja zarówno do przełamywania lęków wobec świata zwierząt, poszerzania wiedzy jak i zdobycia nowych umiejętności.

Zapraszamy do galerii Lekcja przyrody na zywo

strzałka do góry