Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – KL.III NA WYCIECZCE W CHORZOWIE

      W dniu 9 czerwca 2018 roku klasa III wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na wycieczkę do Chorzowa.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od seansu „Kometa nad Szwajcarską Doliną”.
W czasie seansu Planetarium zamieniło się w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek udali się w fascynującą podróż w Kosmos. Ich pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym był sam Mikołaj Kopernik. Dzieci z okien statku kosmicznego oglądały Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczyły zderzenia z planetoidą. Po długiej podróży dotarły do komety. Wrażenia były niesamowite, gdy przy pomocy aparatury projekcyjnej umieszczonej pod 23 metrową kopułą, przy zgaszonych światłach, kopuła zamieniła się w półkolisty ekran sztucznego nieba.
Po wizycie w Planetarium odwiedziliśmy Śląski Ogród Zoologiczny. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii: Chorzów

strzałka do góry