FSP2 – dzień sałatki warzywnej

WP_20160316_004      Z myślą o jarzynowych witaminkach w dniu 16 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Sałatki Warzywnej”.
Z tej okazji uczniowie klas od 0 do VI pod okiem wychowawców robili sałatki. Każdy przyniósł z domu ugotowane warzywa oraz inne dodatki: jajka, jabłka, sól, pieprz oraz majonez i w  klasie pod okiem nauczyciela przygotowywał przepyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe sałatki warzywne, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny.
Po zrobieniu sałatek każda klasa zaprezentowała owoc swojej pracy na forum szkoły, a  uczniowie z klasy III przygotowali krótki wykład na temat „Dlaczego należy jeść owoce i warzywa”.
Później odbyła się wspólna degustacja sałatek. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały jarzynowe smakołyki.
To był bardzo pracowity, a zarazem bardzo smaczny dzień i na pewno na długo zostanie w pamięci.

Zapraszamy do galerii: sałatki