Witamy serdecznie na stronie szkoly podstawowej nr 2 w suchej-beskidzkiej

Aktualności

FSP2 – DZIEŃ MATKI

Jak podziękować?

      Uroczyste obchody Dnia Matki w Filii SP na Błądzonce

      Brakuje słów, aby podziękować za matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, czułe serce i mądre nakazy…

    Jakie więc powinny być życzenia w ten wyjątkowy dzień? Takie pytanie zadali sobie uczniowie naszej szkoły 23 maja 2019 roku, w dzień uroczystych obchodów Dnia Matki. Szybko znaleźli odpowiedź : ciepłe, wzruszające, fajne, niepowtarzalne… I takie właśnie były! Każda klasa przygotowała dla Mam krótki program artystyczny, a środowe popołudnie upłynęło pod hasłem : Najpiękniejsze strofy i dźwięki dla Mam.

     Klasa IV zaprezentowała utwór Juliana Tuwima pt. Ptasie radio. Na chwilę sala gimnastyczna przeistoczyła się w brzozowy gaj, gdzie odbyła się niezwykła audycja, a uczniowie bardzo sugestywnie odegrali role ptaków, także dzięki pięknym kostiumom. Klasa V przedstawiła utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Rozmowa liryczna, a Zosia wykonała na skrzypcach Taniec elfów. Podobały się życzenia klasy VI – recytacja wiersza Niepewność Adama Mickiewicza z akompaniamentem gitary Wojtka. Potem nastąpiła zmiana nastroju, siódmoklasiści wykonali piosenkę w stylu rap – utwór Dla Ciebie, Mamo. Na koniec wystąpiła klasa VIII. Tegoroczni absolwenci popisali się przed wyjątkową publicznością swoimi aktorskimi umiejętnościami we fragmencie dramatu Juliusza Słowackiego pt. Balladyna.

     Po życzeniach i podziękowaniach Mamy zostały podjęte ciastem i kawą przez wychowawców wraz z dziećmi. Ten dzień obchodziliśmy w naszej szkole hucznie, nie zdołała temu przeszkodzić pogoda, która wyjątkowo nie dopisała, Mamy mogły więc podziwiać oprócz występów swoich pociech sprawne działanie drużyny OSP z Błądzonki. Przy pięknie nakrytych stołach goście zostali obdarowani kwiatami, a także własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz dyplomami za dzieło swego życia – wychowanie dzieci.

O Mamach będziemy pamiętać nie tylko od święta, bo przecież :

Człowiek staje się tym,          

czym stworzyła go Matka.         

Zapraszamy do galerii – Dzień Matki

strzałka do góry